Moje doplňky na Advíka

REGISTRAČNÍ ZNAČKA NA PŘÁNÍ

RZ na přání je možnost, jak se odlišit. A já ji využil k prezentaci mého projektu. Tvorba RZ na přání má svá pravidla, vše se dovíte na webu Ministerstva dopravy ČR.

Výrobce MINISTERSTVO DOPRAVY ČR
Odkaz: Ministerstvo dopravy ČR

ROZŠÍŘENÍ BOČNÍHO STOJÁNKU

Zvětšení základny bočního stojanu o více než dvojnásobek plochy usnadňuje parkování na měkkém terénu.

Výrobce: TOURATECH
Odkaz: 01-045-5276-0

CHRÁNIČ KLOUBU KARDANU

Chrání před poškrábáním kardanového krytu nebo poškozením těsnění zadní nápravy při pádu stroje.

Výrobce: TOURATECH
Odkaz: 01-045-5505-0

KRÁTKÁ BRZDOVÁ A SPOJKOVÁ PÁČKA

Zkrácené páčky z vysoce pevnostního hliníku mi osobně vyhovují víc pro „dvouprstový“ úchop. Nastavování páčkou je také uživatelsky příjemnější než původní kolečko. Tyto páčky mají oproti konkurenci homologaci pro provoz na silnici. Vyrábí se i v „lámací“ verzi s nastavitelnou délkou.

Výrobce: TOURATECH
Odkaz: 01-045-5641-0

DRŽÁK MOBILU CONNECTEDRIDE CRADLE

Držák telefonu ConnectedRide Cradle je určen pro motocykly BMW, které mají přípravu pro navigaci. Pokud používáte aplikaci BMW Motorrad Connected, je možné ji po spárování přes Bluetooth ovládat multicontrollerem na řídítkách, což využijete zejména při používání navigace. Moji recenzi najdete ZDE.

Výrobce: BMW
Odkaz: 77521542248

HLINÍKOVÝ TOPCASE KAPPA 48 L

Středně velký hliníkový topcase. Osobně jsem vybral velikost 48 l, protože tam vejde přilba a další potřebné věci, které vozím s sebou. Do tohoto kufru se pohodlně sbalím na víkend včetně fototechniky. Pro uchycení kufru k originálním držákům BMW je nutné doinstalovat plotnu. Tato velikost umožňuje současné použití originálních bočních kufrů.

Výrobce: GIVI/KAPPA

Odkaz: KFR480B
Plotna: KRA5112

SÍŤKA DO TOPCASU KAPPA/GIVI

Příjemný pomocník díky, kterému uložíte drobnosti do víka kufru (ubrousky, kondomy, knoty, powerbanku atd.).

Výrobce: GIVI/KAPPA
Odkaz: E161K

OPĚRKA PRO TOPCASE KAPPA

Opěrka pro pohodlné cestování spolujezdce. Tato opěrka je pro velikost kufru 42 a 48 l, takže na 48 l kufru horní část opěrky vypadá, že tam nepasuje, ale na funkci to nemá žádný vliv.

Výrobce: GIVI/KAPPA
Odkaz: K613

NÁSTAVEC PRO ZVÝŠENÍ ŘÍDÍTEK O 4 CM

Pro moji postavu jsem zvýšením řídítek docílil pohodlnější sezení a zejména jízda ve stupačkách je mnohem příjemnější. Tento komponent je homologovaný pro provoz na silnici.

Výrobce: TOURATECH
Odkaz: 01-045-5257-0

TANKPAD S MOTIVEM GS

Samolepící plastická ochrana nádrže před poškrábáním např. zipem bundy. Vybral jsem si tento jednoduchý černobílý GS motiv, který se na Triple Blacka hodí.

Výrobce: GSemotion
Odkaz: STCK112 GS 5810 nero

KRYT PŘEDNÍHO SVĚTLA

Jak je známo, adaptivní LED světlo je velmi drahá záležitost, proto je vhodné ho chránit. Rozhodoval jsem se mezi mřížkou a plexi (akrylát). Nakonec jsem zvolil plexi, protože mi přijde, že lépe chrání proti kamínkům.

Výrobce: WRS
Odkaz: BM024T

PANORAMATICKÁ ZPĚTNÁ ZRCÁTKA

Nejlepší věc, kterou můžete pro bezpečnost udělat. Díky asférické části je zvětšen pozorovací úhel, který je na originálním zrcátku mrtvý. Osobně mne překvapila příjemná cena a design.

Výrobce: TOURATECH
Odkaz: 01-040-0780-0

OCHRANNÉ KRYTY DO PADACÍCH RÁMŮ

Ochranné kryty z 4 mm silného anodizovaného hliníku pro originální spodní padací rám. Kryt chrání víka válců motoru i samotný rám při pádu na kameny a zabraňuje tak fatálním škodám.

Výrobce: WUNDERLICH
Odkaz: 41871-402

OCHRANNÉ SKLO PRO DISPLEJ

Displeje jsou náchylné na poškrábání, proto jsem pořídil ochranné sklo. Vybral jsem originální BMW, které mi přijde kvalitní a přesně na displej pasuje. Dodává se i s čističem, hadříkem a odstraňovačem prachu při lepení. V levém spodním rohu má nápis BMW Motorrad, který nijak neruší, naopak to vypadá dobře.

Výrobce: BMW
Odkaz: 77522462777

KRYTKY DO PADACÍHO RÁMU

Okrasná krytka na nevzhlednou díru na originálních horních padacích rámech. Prostě to s krytkou vypadá líp.

Výrobce: HORNIG
Odkaz: 0292

CHRÁNIČE RUKOU BARKBUSTERS

Advík měl z výroby jen plastové blastery, proto jsem je raději nahradil masivními hliníkovými oblouky pro lepší ochranu páček a rukou. Součástí balení jsou černé plastové blastry s nápisem Barkbusters (barvu blasterů i nápisů lze vybrat) a jejich rozšíření pro dobrou ochranu před nepřízní počasí.

Výrobce: BARKBUSTERS
Odkaz: BHG-077+

KRYT SPÍNAČE STOJÁNKU

Kryt spínače stojánku. I v lehkém terénu může dojít k poškození spínače a pak je problém nastartovat motor.

Výrobce: WUNDERLICH
Odkaz: 44680-001

TLUMIČ VÝFUKU REMUS 8 2.0

Remus 8

Homologovaný tlumič výfuku se stylovým karbonovým tepelným štítem na trubce a nádherným sportovním zvukem, který lahodí uchu, ale neobtěžuje.

Výrobce: REMUS Innovation GmbH
Odkaz: 82782 100065 + 0105 088022

HLINÍKOVÉ BOČNÍ KUFRY

Originální černé hliníkové boční kufry o objemu 44 l a 36 l. Kufry jsou vybaveny očky pro možnost připevnění dalšího zavazadla.

Výrobce: BMW
Odkaz: 77412472173 + 77412472174

VNITŘNÍ TAŠKY DO BOČNÍCH KUFRŮ

Originální voděodolné tašky se zipem, které lze přenášet pomocí ucha nebo popruhu přes rameno. Lze je také připevnit na kufry jako další zavazadlo.

Výrobce: BMW
Odkaz: 77418543197 + 77418543199

CHRÁNIČ RÁMU

CHránič rámuChránič rámu z černého plastu zabraňuje poškrábání a snižuje riziko otěru způsobeného botami. Sada zahrnuje chránič rámu pro levou a pravou stranu a také šest upínacích pásů.

Výrobce: BMW
Odkaz: 77032465254

Petr Žák
Petr Žák
Autor projektu Jednou stopou Českem, z.s.